1. Hopp til innhold
  2. Hopp til meny
  3. Hopp til sekundærmeny
  4. Hopp til hurtigsøk

Seksjon for fagopplæring

Kontaktinformasjon

Postadresse: Postboks 1194, Sentrum, 0107 Oslo

Lærekontrakter

Programområde

Saksbehandler e-post telefon

Bygg- og anleggsteknikk

Cathrine Mosberg e-post 22 05 54 51

Design og håndverk

Gry Hege Skarsjø e-post 22 05 56 41

Elektrofag

Irma Redzic e-post 22 05 54 48

Naturbruk

Restaurant- og matfag

Henriette Arneberg e-post 22 05 52 55

Helse- og oppvekstfag

Kathrine Flisram e-post 22 05 54 36

Medier og kommunikasjon

Finn Thoresen e-post 22 05 54 42

Service og samferdsel

Karianne Forbord e-post 22 05 54 33

Teknikk og industriell produksjon

Oda Strøm Oksholm e-post 22 05 54 98

Oppmeldinger for lærlinger/lærekandidater og praksiskandidater

Programområde

Saksbehandler e-post Telefon

Bygg- og anleggsteknikk

Cathrine Mosberg e-post 22 05 54 51

Design og håndverk

Medier og kommunikasjon

Gry Hege Skarsjø e-post 22 05 56 41

Elektrofag 

Irma Redzic e-post 22 05 54 48

Helse- og oppvekstfag:

Barne og ungdomsarbeider

Helsearbeiderfaget

 

Jan Ole Norum

Hanne Mjøen

 

e-post

e-post

 

22 05 54 59

22 05 54 45

Naturbruk

Restaurant- og matfag

Henriette Arneberg e-post 22 05 52 55

Service og samferdsel

Karianne Forbord e-post 22 05 54 33

Teknikk og industriell produksjon

Oda Strøm Oksholm e-post 22 05 54 98

Utstedelse av vitnemål og kompetansebevis for lærlinger og praksiskandidater

Programområde

Saksbehandler e-post telefon

Bygg- og anleggsteknikk

Cathrine Mosberg e-post 22 05 54 51

Design og håndverk

Medier og kommunikasjon

Gry Hege Skarsjø e-post 22 05 56 41

Elektrofag

Irma Redzic e-post 22 05 54 48

Teknikk og industriell produksjon

Oda Strøm Oksholm e-post 22 05 54 98

Service og samferdsel

Karianne Forbord e-post 22 05 54 33

Helse og oppvekstfag:

Kathrine Flisram

e-post

22 05 54 36

Naturbruk

Restaurant og matfag

Henriette Arneberg e-post 22 05 52 55

Klager ikke beståtte prøver

Alle programområder

Gaber Rashed Moharem e-post 22 05 52 64

Opplæringskontor: godkjenning og oppfølging

Programområde

Rådgiver e-post Telefon

Alle programområder

Jørn Fraurud e-post 22 05 54 38

Alle programområder

Synnøve Dolven e-post 938 06 978

Lærekandidater

Programområde

Koordinator e-post Telefon

Alle programområder

Christina Grytøyr e-post 22 05 52 60

 Kurs, tilskudd, prøvenemnder 

Andre ansvarsområder

Saksbehandler e-post telefon

Kurs

Cecilie Donali

Trond Pettersen

e-post

e-post

22 05 50 17

22 05 54 92

Tilskuddsansvarlig

Tove Kandola e-post

22 05 54 43

Prøvenemnder

Gaber Rashed Moharem e-post 22 05 52 64

Prøvenemndshonorering

Else Tofte e-post 22 05 57 25

Saker som omhandler fag-/svenneprøver

Hanne Mjøen e-post 22 05 54 45

Rapportering/vigobedrift

Stig Mellum e-post 22 05 57 31

Kommuner

Finn Thoresen e-post 22 05 54 42

Dokumentasjon: hevinger, avbrudd, godkjenningsbevis

Programområde

Saksbehandler e-post Telefon

Alle programområder

Gry Nordahl e-post 22 05 54 58

Veiledningssentrene i Akershus

Veiledningssentrene i Akershus er ansvarlig for søknader om godkjenning av lærebedrifter, oppfølging av lærlinger og lærekandidater og hevinger av lærekontrakter og opplæringskontrakter.

Region

Rådgiver e-post telefon

Asker og Bærum

Astrid Horneland e-post

67 80 53 78

Follo

Lajla Sukkebråten e-post

64 96 45 84

Romerike

Gunnbjørn Ånerud

Even Seberg

e-post

e-post

941 75 104

941 74 858

 

Kontaktperson lærekandidater

Asker og Bærum

Odd Ivar Nyheim e-post

67 80 53 78

Follo

Arne Olav Syvertsen e-post

64 96 45 85

Romerike

Gro-Hege Stensrud

Gunnbjørn Ånerud

e-post

e-post

63 00 21 21

941 75 104

kontakt

Erik Heier
Regiondirektør, avdeling for videregående opplæring

Seksjonsleder

Aina Berntsen
Seksjonsleder fagopplæring

Opplæringskontor

Jørn Fraurud

Kommuner

Finn Thoresen