1. Hopp til innhold
  2. Hopp til meny
  3. Hopp til hurtigsøk
  • Tonekollen i Østmarka

    Friluftslivets år 2015

    Friluftslivets år 2015 er en nasjonal markering av norsk friluftsliv. Året gir en unik mulighet til å vise frem bredden av friluftslivet, og gi hele folket eierskap til naturen.

  • Illustrasjonsbilde

    Skal du stemme ved kommunestyre- og fylkestingsvalget?

    Valg 2015

    Valget er mandag 14. september. Les mer om krav til listeforslag, og hvordan du stemmer ved valget.

  • Illustrasjon av tenåring

    Offentlige høringer

    Du kan påvirke

    Fylkeskommunen sender saker på høring, der man har mulighet for å komme med høringsuttalelser. Les mer om hvordan du kan være med og påvirke.

  • Illustrasjonsbilde

    Vi ønsker et trendskifte innen

    Folkehelse

    Fylkeskommunen ønsker å oppnå et trendskifte for økt fysisk aktivitet, idrett og friluftsliv.

Nyheter

Samarbeider på Europas største reiselivsmesse - ITB

03.03.2015

For første gang samarbeider Oslo, Akershus, Østfold, Vestfold, samt deler av Buskerud, Hedmark og Oppland om å markedsfører seg som én region; Visit Oslo Region under en av verdens største reiselivsmesser som starter i Berlin ...

Les hele artikkelen
Fylkesordfører Anette Solli lurer på om Luca og Fredrik får fisk.

100 barn på isfiske

02.03.2015

100 barn fra Grav skole i Bærum deltok på isfiskedag på Dælivann, i forbindelse med Friluftslivets år. Fylkesordfører Anette Solli og Vibeke Limi, leder av hovedutvalg for kultur, frivillighet og folkehelse var med.

Les hele artikkelen
Fylkesordfører Anette Solli og viseguvernør Kim Hee-kyeum i Gyeonggi-provinsen i Korea signerer samarbeidsavtalen.

Samarbeidsavtale med Korea om hydrogen

25.02.2015

Onsdag 25. februar signerte fylkesordfører Anette Solli og viseguvernør Kim Hee-kyeum i Gyeonggi-provinsen i Korea en intensjonsavtale om samarbeid, særlig innen hydrogenteknologi i transportsektoren.

Les hele artikkelen

Fylkesordførere i Akershus

1.oktober 2013 overtok Anette Solli (H) som ny fylkesordfører i Akershus. Her kan du se en oversikt over hennes forgjengere.

  1. 1962
  2. 1963
  3. 1964
  4. 1965
  5. 1966
  6. 1967
  7. 1968
  8. 1969
  9. 1970
  10. 1971
  11. 1972
  12. 1973
  13. 1974
  14. 1975
  15. 1976
  16. 1977
  17. 1978
  18. 1979
  19. 1980
  20. 1981
  21. 1982
  22. 1983
  23. 1984
  24. 1985
  25. 1986
  26. 1987
  27. 1988
  28. 1989
  29. 1990
  30. 1991
  31. 1992
  32. 1993
  33. 1994
  34. 1995
  35. 1996
  36. 1997
  37. 1998
  38. 1999
  39. 2000
  40. 2001
  41. 2002
  42. 2003
  43. 2004
  44. 2005
  45. 2006
  46. 2007
  47. 2008
  48. 2009
  49. 2010
  50. 2011
  51. 2012
  52. 2013
  53. 2014
  54. 2015
  1. 01.01 1964-1969 Thor Gystad (Ap)
  2. 27.10 1969-1975 Kjell Knudsen (Ap)
  3. 01.01 1976-1979 Thorleif Løken (H)
  4. 01.01 1980-1987 Tore Haugen (H)
  5. 01.01 1988-1991 Øyvind Ruud (KrF)
  6. 01.01 1992-2003 Ragnar Kristoffersen (Ap)
  7. 21.10 2003-2007 Hildur Horn Øien (KrF)
  8. 25.10 2007-2013 Nils Aage Jegstad (H)
  9. 01.10 2013 - Anette Solli (H)
« »
  • 01.01.1964

    1964-1969 Thor Gystad (Ap)

    Thor Gystad (1919-2007) var fylkesordfører i Akershus for Arbeiderpartiet i perioden 1.1.1963 til 2.10.1969.

    Les mer

  • 27.10.1969

    1969-1975 Kjell Knudsen (Ap)

    Kjell Knudsen (1931 -) var fylkesordfører i Akershus for Arbeiderpartiet i perioden 27.10.1969 til 31.12.1975.

    Les mer

  • 01.01.1976

    1976-1979 Thorleif Løken (H)

    Thorleif Løken (1927-1984) var fylkesordfører i Akershus for Høyre i perioden 1.1.1976 til 31.12.1979.

    Les mer

  • 01.01.1980

    1980-1987 Tore Haugen (H)

    Tore Haugen (1931- ) var fylkesordfører i Akershus for Høyre i perioden 1.1.1980 til 31.12.1987.

    Les mer

  • 01.01.1988

    1988-1991 Øyvind Ruud (KrF)

    Øyvind Ruud (1944 -) var fylkesordfører i Akershus for Kristelig folkeparti i perioden 1.1.1988 til 31.12-1991.

    Les mer

  • 01.01.1992

    1992-2003 Ragnar Kristoffersen (Ap)

    Ragnar Kristoffersen (1941 - ) var fylkesordfører i Akershus for Arbeiderpartiet i perioden 1.1.1992 til 21.10.2003.

    Les mer

  • 21.10.2003

    2003-2007 Hildur Horn Øien (KrF)

    Hilur Horn Øien (1940 - ) var fylkesordfører i Akershus for Kristelig folkeparti fra 21.10.2003 til 25.10.2007.

    Les mer

  • 25.10.2007

    2007-2013 Nils Aage Jegstad (H)

    Nils Aage Jegstad (1950- ) har vært fylkesordfører i Akershus for Høyre i perioden 25.10.2007 til 01.10.2013.

    Les mer

  • 01.10.2013

    2013 - Anette Solli (H)

    Anette Solli (f. 1962) overtok som fylkesordfører i Akershus for Høyre 01.10.2013.

    Les mer

Ledige stillinger

Sikkerhets- og beredskapsansvarlig

Akershus fylkeskommune

Søknadsfrist: 2015-03-15

Pedagogisk leder

Bjertnes videregående skole

Søknadsfrist: 2015-03-15

Administrasjonsleder - Internkontroll

Bleiker videregående skole

Søknadsfrist: 2015-03-18

Assisterende rektor

Dønski videregående skole

Søknadsfrist: 2015-03-27

Vikariat i matematikk

Hvam videregående skole

Søknadsfrist: 2015-03-09